Úvod Filmy člověka v tísni
Czech Dutch English French German Italian Polish Russian Slovak Spanish

Povodňový plán

povodnovy_plan

Pronájem sportovní haly s horolezeckou stěnou

sportovni_hala

Virtuální prohlídka

virtualni_prohlidka_leto

Virtuální prohlídka

virt_prohl

facebook

Svoboda nad Úpou na FB

Svoboda fórum

sf

KRNAP

krnap

SOVK

Svazek obcí Východní Krkonoše usiluje o zlepšení informovanosti obcí, koordinuje jejich společnou činnost a podporuje propagaci této turisticky atraktivní oblasti.

 

www.krkonose.eu

krkonose

Web PK

pkweb

www.freiheit.cz

freiheit

Filmy člověka v tísni PDF Tisk Email
Pátek, 13 Září 2019 15:16

V říjnu se do Trutnova po letní pauze opět vrací amatérské promítání filmů z produkce společnosti Člověk v tísni v rámci festivalu „Promítej i ty“. Jedná se o výběrové dokumenty, které člověka nutí zamyslet se nad výzvami současného světa. Žijeme v globálním světě a to, co činíme v jedné části světa, se může negativně projevit na druhé straně zeměkoule (tzv. efekt motýlích křídel). Čím dál tím více tak platí okřídlené rčení „jednej lokálně, mysli globálně“.

Promítání se již tradičně koná v Horském klubu Mates na Svatojánském náměstí v Trutnově a návštěvníci se mohou těšit na tři filmy. Dokument „Ohrožená semínka“, který budete moci shlédnout již 17. října, vypráví o úsilí farmářů a aktivistů, jež se, ve světě geneticky modifikovaného typu zemědělství, snaží uchránit poslední zbytky lokálních rostlinných variant. Další ze snímků s názvem „Piripkura“ se zamýšlí nad aktuálním tématem devastace brazilských deštných pralesů z pohledu původních indiánských obyvatel. Shlédnout jej budete moci o týden později. Minifestival lidskoprávních filmů pak bude zakončený 31. říjnem, a to dokumentem „10 miliard - co máte na talíři“. Diváky seznámí s úskalími produkce potravin v době rostoucí populace lidí na této planetě.

Vstup na každé promítání je zdarma a organizátorky/-ři se těší na všechny diváky, jimž není osud našeho světa lhostejný, i na ty, kteří o těchto tématech zatím z různých důvodů nepřemýšleli.

Za organizátory Petr Sobotka  

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Program.JPG)Program.JPG[ ]89 Kb13.9.2019 15:17